Az egészségünk az egyik legnagyobb értékünk, ám hiába próbálunk figyelni az életmódunkra, a fizikai jóllétre, a táplálkozásra, valamint a rendszeres szűrővizsgálatok elvégeztetésére, a váratlan helyzetekre már nem elég ezekkel felkészülni. Ahhoz, hogy a számunkra lehető legkedvezőbb és leghasznosabb magán-egészségbiztosítást köthessük meg, érdemes alaposan megismerni a lehetőségeinket. A szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítás után most bemutatjuk az egészségbiztosítást, mint összegbiztosítást.
Magán egészségbiztosításnak két típusát különböztetjük meg. Magán egészségbiztosítás, mint összegbiztosítást, valamint a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítást.
Korábbi cikkünkben már bemutattuk a szolgáltatás-finanszírozó magán egészségbiztosításokat, most a magán egészségbiztosításokat, mint összegbiztosításokat járjuk körül – ám előtte lássuk, melyik mit jelent pontosan.
A magán egészségbiztosítás, mint összegbiztosítás azt jelenti, hogy
betegségek, balesetek bekövetkezése esetén a biztosítási szerződésben előre meghatározott biztosítási összeg kerül kifizetésre a biztosított részére.
Érdemes ennek mértékét minden esetben személyre szabni, hiszen pl egy elhúzódó kórházi ápolás miatti jövedelemkiesés különböző jövedelmi szinteknél különböző anyagi megterhelést jelent, nem beszélve az esetleges kiegészítő utókezelésekről, gyógyszerekről.
Ezzel szemben a szolgáltatás-finanszírozó biztosítás esetében a biztosító
a tényleges egészségügyi ellátás költségeit vállalja át,
a biztosító az egészségügyi ellátás előre pontosan nem tudható költségét fedezi korlátlanul vagy éppen limitekkel a szerződéses feltételek szerint.
Hozzájárulok a fent megadott személyes adataimnak direkt marketing célú
kezeléséhez. Kijelentem, hogy hozzájárulásomat önkéntesen, az Adatkezelési
Tájékoztató – különösen annak
a közvetlen üzletszerzési célú adatkezelésekre vonatkozó pontja – szerinti megfelelő
tájékoztatás
birtokában tettem meg.
Bővebben
Betegség vagy baleset következménye miatt szükséges (baleset esetén a balesettől számított két éven belül történő) kórházi fekvőbeteg ellátás esetén a biztosító napi térítést fizet a biztosítottnak a kórházi ápolás idejére.
Egy biztosítási éven belül legfeljebb 120 kórházi ellátási napra térít a biztosító.
Intenzív osztályon való tartózkodás esetén dupla biztosítási összeg kerül kifizetésre.
Betegség vagy baleset miatt szükséges (baleset esetén a balesettől számított két éven belül elvégzett)
műtét esetén a biztosító kifizeti a feltételekben megadott műtéti lista alapján a biztosítási összeg meghatározott százalékát;
több egyidejű műtét esetén csak a legmagasabb százalékos besorolású műtét alapján térít, míg balesetenként nincs korlátozva a műtétek száma, így egy balesetből kifolyólag több alkalommal is történhet szolgáltatás.
Rosszindulatú daganatos betegség bekövetkezése esetén a biztosító kifizeti a biztosítási összeget.
A kiemelt kockázatú betegség (rosszindulatú daganatos megbetegedés, szívinfarktus, agyi érkatasztrófa, krónikus vese- elégtelenség, AIDS, szervátültetés, szívkoszorúér-műtét (by-pass) stb.) diagnosztizálása vagy a fenti okokból bekövetkező halál esetén a biztosító kifizeti a biztosítási összeget. Több betegség bekövetkezése esetén csak egyszer térít a biztosító.
Daganatos betegség gyanúja esetén felmerülő (pl. diagnosztika vizsgálatok, orvosi konzultáció stb.) költségek térítése is lehetséges. Onkológiai vagy egyéb szűrés, kivizsgálás során feltárt daganatgyanú esetén átlagosan 10-12 nap alatt pontos diagnózist kap a biztosított, ezen kívül
kezelési tervben, és hosszabb távú tanácsadásban is részesül a páciens a biztosítás keretén belül.
Betegség vagy baleset következtében az Orvosszakértői Intézet szakvéleményében megállapított
69%-ot meghaladó mértékű maradandó egészségkárosodás esetén a biztosító kifizeti az aktuális biztosítási összeget.
Betegség vagy baleset következtében az Orvosszakértői Intézet szakvéleményében megállapított
39%-ot meghaladó mértékű maradandó egészségkárosodás esetén a biztosító kifizeti az aktuális biztosítási összeget.
Betegség vagy baleset miatt (baleset esetén a balesettől számított két éven belül) bekövetkező
keresőképtelenség esetén a biztosító az önrész letelte után napi térítést szolgáltat.
Egy balesettel összefüggésben legfeljebb 150 napra teljesít szolgáltatást a biztosító, betegség esetén pedig évente legfeljebb 90 napra.
Mindegy, hogy akár magán,- akár állami ellátásban részesülünk, minden esetben a szerződésben előre meghatározott összeget kapjuk majd meg.
Bármire költhető a kifizetett biztosítási összeg. Sokan ezt például a jövedelemkiesésre használják fel.
Minden esetben fizet, ha orvosi ellátásra szorulunk, mindegy, hogy betegség vagy baleseti eredetű-e az esemény. Lehet önállóan kockázati biztosításként is összeválogatni a személyre szabott biztosítási védelmet a bemutatott szolgáltatásokból, de lehet megtakarításos életbiztosítás mellé is kiegészítésként választani egy szerződésen belül.
A biztosítás létrejötte után 6 hónapos várakozási idővel kell számolni, kivéve, ha baleset miatt kerül sor az orvosi ellátásra.
Meglévő betegségekre már nem lehet biztosítást kötni, ahogy összetört autóra sem casco biztosítást.
A biztosítás díját meghatározza a
választott szolgáltatások köre
és azok biztosítási összege,
ezen kívül a biztosított életkora, foglalkozása és egészségi állapota,
illetve a választott futamidő.
A legtöbb esetben
egy egészségi nyilatkozatot kell kitölteni, illetve telefonos egészségi nyilatkozat keretében mérik fel az egészségi állapotot.
Magas biztosítási összegnél sok esetben személyes orvosi vizsgálatra is sor kerülhet.
The post Magán-egészségbiztosítás kisokos: ezek a lehetőségeid appeared first on Generali Előrelátók Blog.